
A lovaink sportirányú képzése attól függetlenül, hogy zajlik-e aktív versenyzés vagy nem, a betanítómunka részét képezi. Ahhoz, hogy sokoldalúan és jól idomítottá váljon egy ló, el kell sajátítania az alapokat. Ebbe egyebek mellett, beletartozik az ugrómunka, terepen való mozgás (beleértve a rögzített és félrögzített akadályokon való ugrást) és a díjmunka is.
Mi is megpróbáljuk az újonnan bekerülő csikókat ennek a sok féle elvárásnak megfelelően tanítani.
A képeken is látszik, a munka a földről indul. Már ott is több irányú a képzés, ennek folytatása a nyereg alatt való idomítás. Így a ló sok gyakorlatot már ismer, mire lovassal kell végrehajtania, ami a feladatokba szőtt állandó „megértetést” (ló és ember között) továbbsegíti.
A lovasmunkában, idomításban való fejlődés nálunk nem áll meg. Ennek egyik kiemelt jó példája volt amikor Cseppentő Réka nevű lovasunk 3 hónapot töltött Dániában az Akademic Art of Riding tanulmányozásával. Ez egy Bent Branderup által alapított iskola mely a lovast az alapoktól a magasiskolás idomításig képzi. A technikai tudás anyaga az iskolásnak egészen Xenophonig (majd Pluvinelig, Guérinireig) visszavezethető.
A Dániai napokról bővebben itt olvashattok->
Távlovas versenyeken az ópusztaszeri akhalok 2019-ben 20 és 40 km-en
Versenyzők: Veres Réka, Cseppentő Réka, Tóth Renáta, Cseppentő Regő, Apáti Zsófi, Gulyás Kata, Kulcsár Flóra
Eredmények: Helyezések: 2019. április. 20km: 6., 7., 8. és 13.helyezés Pulzusok: 60, 58, 44, 54 🙂
2019. október 20 km: 1. 2. 3. 4. helyezés 40 km: 5. 6. helyzés